Niesłabnąca moda na burgery

W czasach kiedy modnym jest bycie fit, wydawałoby się, że Fast Food odejdzie w niepamięć. Jednak burgery cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Dlaczego tak jest?

Wydawałoby się, że to przecież kotlet w bułce. Nic bardziej mylnego.

Sprawdźmy co składa się na typowego burgera i skąd się wywodzi to danie.

Czy moda na burgery przypłynęła do nas zza oceanu ? Nic bardziej mylnego!

Hamburger wywodzi się z niemieckiego Hamburga i został przywieziony przez imigrantów do Stanów Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. Zaskoczeni ?

Burgery przeszły długą drogę od dworcowych przekąsek ze słabej jakości składników do hipsterskich lokali z klimatem, w których serwują pełnowartościowe jedzenie.

Porcja najlepszej jakości wołowiny w lekko zgrillowanej maślanej bułce. Do wyboru mamy bułkę tradycyjną, czerwoną, czarną, a nawet zieloną !

Kucharze chętnie serwują kolorowe bułki z okazji różnych świąt, czy akcji promocyjnych.

Czerwona na Walentynki, zielona na Dzień Świętego Patryka, czarna na Halloween.

Oprócz klasycznych burgerów z ogórkiem konserwowym i pomidorem coraz częściej spotykamy burgery z wymyślnymi dodatkami i sosami.

Świeża sałata, roszponka, rukola, awokado, ser lazur, panierowane polędwiczki z kurczaka, czerwona cebula, jalapeno czy kiełbasa chorizo. Sos barbecue, musztardowo-miodowy, serowy, tatarski, limonkowy, słodko-kwaśny. Ilość wariacji jest nieograniczona.

Ta różnorodność kompozycji sprawia, że burgery nie mogą się znudzić i każdy znajdzie burgera odpowiadającego jego gustom !

Brzmi przepysznie!